t 1 4» J 203 in zijn nabijheid vertoefde, zoodat hij haar nu en dan, zij het ook uit de verte, mocht zien. Maar ook dat straaltje levensgeluk te moeten verliezen, dat was hem te veel. Nauwelijks vernam hij dan ook dat de plaats van ontvanger te Trekvliet vacant was, of hij sollici teerde en met gunstig gevolg. Zijne belofte aan Wilhelmina zou hij getrouw blijven, maar hij kon hare nabijheid niet ontberen. Wilhelmina was langzamerheid aan haar nieuw leven gewenden de liefdewaarmee zij den zieke oppaste gaf haar de noodige kracht om alles te dragen. Steeds toonden ze den armen man een vroolijk gelaat, maar des avonds, wanneer zij, nadat haar vader zich ter ruste begeven had, alleen op hare kamer was, gal ze haar overkropt gemoed lucht, en bittere tranen stroomden dan langs haar wangen. Dat waren de oogenbliikkendat zij aan Henri Hardman dachtwiens liefde haar zoo overgelukkig had gemaakt. Het behoeft niet vermeld te wordenwelk eene diepe ontroering zich van haar meester maakte, toen zij zijne plaatsing in Trekvliet vernam. Een nieuwe tijd van zorgen en strijd brak voor haar aan en hare taak werd haar dubbel zwaar. De dokter, die hare bleekheid toeschreef aan ziekte, hield niet op haar aan te manen toch vooral veel van de buitenlucht te genieten. Gelukkig had Wilhelmina in den bejaardenkalmen predikant der gemeente iemand gevondendie goed met haren vader overweg kon en die dus nu en dan hare plaats kon innemen, zoodat zij dikwijls 's avonds gelegenheid vond een kleine wandeling te doen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1887 | | pagina 421