j 206 Toen hij had uitgesproken, stak zij hem ontroerd de hand toe en sprak: Henri, edele vriend, gij hebt eene schoone over winning op u-zelf behaald. Ja, laten wij broeder en zuster voor elkaar zijnlaten wij in elkanders nabijheid blijven leven, dan zullen onze tegenspoeden niet zoo folterend zijn. Vaarwel, een kranke vader roept mij tot zichgelukkiger keer ik naar hem terugdan ik van hem ben heengegaan want uwe woorden hebben mijn hart troost geschonken. Vaarwel." Een innige handdrukeen blik van afscheiden voort snelde zijom met meer geduld en vroolijker hare zware plichten weder te gaan vervullen. Had tot nog toe alles haar eene donkere toekomst voor speld, thans zag zij haar moeilijk levenspad door eene ster beschenen, die het verhelderde en haar arm harte geluk en vrede beloofde. Toen zij weder te huis kwam vond zij er den dokter, die haar gejaagd ter zijde riep en haar mede deelde, dat haar vader zeer onrustig was. Zich-zelf verwijtendedat zij zoolang was uit gebleven maar overigens niet ongerustdaar zij wist welk een heilzamen invloed hare verschijning altijd op haar vader teweegbrachtsnelde zij naar zijne kamer. Haar vader zat voorover gebogen in een stoel en hield het portret harer moeder in de handen. Toen hij opkeek en zijne dochter voor zich zag staansprong hij eensklaps op en gildeafgebroken klanken uitstootende»0! God... o God!... daar is zij wraak nemen vergiffenis," smeekte hij, voor haar op de knieën vallende. r

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1887 | | pagina 424