-e? 67 Tiet gesprek was niettegenstaande de duisternis weldra levendig, nu en dan hoorde men zelfs een gegichel en daarop zoo'n gemompel van een nieuwtje, deze en gene beklaagde zich er over, in der haast een onmisbaar stuk ondergoed vergeten te hebben, zelfs had een ander in plaats van die mooie kaart van 1 25000 een paar rapportkaartjes in zijnen zak gestoken maar toch waren we in het algemeen goed uitgerust en geheel vervuld van den te verrichten velddienst, getuige daarvan het: Als je iets krijgt, na ik je eene patrouille dat herhaaldelijk in de colonne weerklonk. Waar gingen we heen? Wanneer gij mij in het kamp die vraag doet, antwoord ik immer: Naar de Kalix Berna, en onge twijfeld zou ik ditmaal gelijk hebben. Ook nu gingen we die richting uit, om eene voorpostenstelling uit te zetten. Hoe nu die oefening precies werd uit gevoerd, of er tactische fouten gemaakt, of «tactische moppen" verkocht werdenof de veld wacht bij de Kalix Berna met vrucht geattaqueerd is, het is hier niet de plaats dat te besprekenevenmin als ik eene bespiegeling wensch te houden over de pakjes lucifers die noodig zijn geweest om zich te oriënteerenen de jonkers, die zich in het gras hebben nedergevleid om natuurlijk om beter te kunnen hooren. Genoeg: eenige schoten knaldengevolgd door het signaal «verzamelen", de oefening liep ten einde, en de terug- marsch werd ondernomen. Inmiddels was de dageraad aangebroken de nevelen trokken op en het onbestemd aschgrauwe had voor allerlei kleurschakeeringen plaats gemaakt. We gingen v

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1888 | | pagina 207