<f 83 Het is op den avond vóór het Kerstverlof in het jaar 1885. De sneeuw valt met dichte vlokken en hult alles in een koud, wit doodskleed. De Militaire Academie gelijktvan buiten gezienop een kille, bevroren rots, maar anders ziet het oude gebouw er van binnen uit. Er heerscht leven en gewoel onder de bewoners van Kilacadmonvol ver wachting rennen de »jonkers" door de corridors, want van avond is het immers een Salon des Variétés-avond? Herinnert ge u nog, kameraden en oud-kameraden, hoe zelfs de corridors te eng werdenhoe wij een plaatsje zochten in de eerste-jaarszalenhoe we daar ons ongeduld niet meer kunnende bedwingen ons hart lucht gaven in een reeks vroolijke liedjes? Ook in de leerzalen, waar het stof door het ge trappel uit de banken opsteeg, werd het ons te eng; wij moesten weer de corridors op, dicht bij de deur van de Amusementzaaldaar gingen we post vatten om straks bij het openen dier deur, als een pijl uit een boog die zaal binnen te vliegen en de beste zit plaats te kiezen. Lezeressen en lezers, die het voorrecht niet gehad hebt, het eenvoudige en uitstekend aan het doel be antwoordende tooneel van onzen Salon des Variétés te zienlaat u eens overhalen om onder de veilige hoede van een werkend lid" in gedachten door den drom cadetten in de volgepropte corridors te dringen. Aan vankelijk is het moeilijk zich door dien dichten troep duwende en lachende cadetten een weg te banenmaar pas hooren zij de stem van het door ons bedoelde

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1888 | | pagina 223