84 lid, dat luidkeels roept: «maakt plaats voor een werkend lid van den Salon", of de massa seheidt zich in tweeën en aan weerskanten van den doorgang en laat u en hem veilig voorbij. Het «werkend lid" klopt op een geheimzinnige vrijmetselaarsmanier op de deur van de Amusementzaal, die zich opent, maar slechts zoo wijd, dat er juist één persoon door kan. De portier van die schatzaal is niemand anders dan een ander werkend lid, dat zorgen moet, dat de ongeduldige jonkers den drempel van dit heiligdom niet overschrijden eer het tijd is. Gebruik makende van het voorrecht om dit Eldorado te mogen betreden, komen wij in de helder met gas verlichte zaal. De banken en tafels zijn opgeruimd en aan de rechterzijde is over de geheele lengte ruim baan gemaakt voor de danslustigen. Links, tot op drie kwart van de breedte zijn de banken en tafels amphi- theatersgewijze op elkander gestapeld. Wendt gij uwe blikken naar het eind van de Amusementzaal, dan wordt uw oog aangenaam getroffen door een eenvoudig tooneel, rustende op een aantal tafels, naast elkaar opgesteld. Het scherm is half opgehaald en vertoont aan uwe blikken het gebouw der Koninklijke Militaire Academie waarboven zich in gouden letters de woorden slingeren Salon des Variétés. Eenige cadetten, oppassers en timmerlieden zijn ijverig in de weer om het tooneel op te slaande stoelenbestemd voor de officierenen de banken te plaatsen. Rechts van het tooneel bemerkt gij het heldere buffet van de cantine en daarachter stuit gij op de garderobe der artiste n.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1888 | | pagina 224