85 De biljartzaal is nl. in een kleedkamer herschapen; de costumes der heeren en dames liggen op de biljart tafels uitgespreid; de artisten zijn druk bezig hun rol nog eens te repeteeren, terwijl de cadet, die met grimeeren belast isin levendige woordenwisseling is gewikkeld met den president. Wil ik u de leden van het bestuur voorstellen De president is meneer Boschuilde man met de blanketsels heet Engelbé. Kijkt gij door een venster, (»een raam, dat op een heerlijken tuin uitziet", noemt de Boschuil het), dan ziet gij vier in hemdsmouwen werkende cadetten, de Fuggel, het Schip, de Flesch en den salon-pianist Willy. De Fuggel is voorzanger de Flesch salon-teekenaar en het Schip degene, die de programma's opmaakt en tegelijk het ambt van régisseur waarneemt. Allen zijn druk bezig met het ophangen van schilderijen (het zijn maar eenvoudige oleographiën, doch het Salonbestuur is er trotsch op ze te bezitten, en ze maken een heerlijk effektkleeden op de tafels te leggen, stoelen, kasten, tafeltjes, enz. te plaatsen. Boschuil,zegt de Fuggel, »het is al zeven uur." «Kleedt je als de drommel aan, heeren en dames!" wendt de president zich tot de heeren, die bezig zijn hun rol op te zeggen. »Wie moeten het eerst op treden «De jonge Guitaar, Tiemé, de Flesch, de Fuggel, jij en ik zelf;" schreeuwt van het tooneel *het Schip," die zich onledig houdt met eenige glazen en twee flesschen oude Bordeaux (maakt u maar geen illusies, dames en heeren, het is gewoon Academie-biernetjes op de tafel te plaatsen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1888 | | pagina 225