88 de voorste ongeduldige heerendie moede van het schreeuwen en duwen, tegen de deur leunden, in de Amusementzaal. Boven op hen vallen de heeren, die gauw bij de deur willen zijn, om des te beter een mooi plaatsje te bemachtigenmaar de grootste lawaai makers, die zich den tijd verdreven met stoeien, dassen geven en schreeuwen, zien eensklaps eene ruime baan voor zich uit, springen als bezetenen over hunne ge vallen kameraden heen, trappen bij ongeluk op de handen en voeten dezer ongelukkigen en snellen als een pijl uit een boog naar de voorste rij banken. Ook bij deze manoeuvre zijn vele hinderpalen te overkomen, want de grootste kunst daarbij is om van de eene tafel op de andere en van de eene bank op de andere te springen. Zoolang het bij tafels blijft, gaat het goed, maar de bankjes! Deze nl. hebben de zonderlinge eigenschap om bij de geringste beweging, vooral als de kracht van boven wordt uitgeoefend, omver te vallen. Zoo rollen dan ook ettelijken ongemakkelijk van de banken af, welke gymnastische toeren den jongelui menigen bult op het voorhoofd of dikke lip bezorgen. Deze ongelukken mogen evenwel gering geacht worden bij die, welke den armen portier overkomen. De slimmert heeft nl. nagelaten direct na het wagen wijd open zetten der deur uit den weg te springen. Door den onverwachten val der tegen de deur leunende heerenwordt hij in dien fatalen maalstroom mee gesleept en wel met dit gevolg, dat hij het eerst op den grond ligt en zijnen kameraden den alzoo niet geringen dienst bewijst, hunnen val aanmerkelijk te

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1888 | | pagina 228