J 91 doen veranderen. Een vervaarlijk »In Orde!" heeft de komst der zoogenaamde Hooge Heeren aangekondigd. De kolonel, de eerste officier, de kapiteins en de luitenants komen achtereenvolgens langs het amphi theater naar de plaatsen achter het orchestwaar die verleidelijke fauteuils, enz hen wachten. De Boschuil en de Fuggel echter treden de »Hoogen" tegemoet, buigen als knipmessen, wijzen den hoogen bezoekers hunne rechtmatige plaatsen en presenteeren met een lachje de gedrukte programma's. Op een wenk van den Boschuil begint het blaas- orchest te spelen. De Gouverneur steekt een sigaar op; de eerste officier volgt diens voorbeeld; de kapiteins en de luitenants maken aanstalten om te rooken en de nu weer woelige cadetten zijn reeds lang aan het rookenwant pas zien de heeren den Gouverneur een sigaar nemenof de hunne zijn in den mond gestoken en de hand is reeds vaardig om een vlammetje aan te strijken. Wanneer het gewenschte vlammetje den Gouverneur als een lichtende Poolster helder en rein zich aan de oogen van de cadetten voordoet, knarsen alle lucifersstokjes en bijna overal ziet men vlammetjes, zuigende monden en opstijgende rookwolkjes. Geen wonder dan, dat vijf minuten later de toeschouwers in een bijna ondoordringbaar rookgordijn worden gehuld. Plotseling hooren de levendige heerendie op het bankenamphitheater zittende oude welbekende tooneel- beleen geluiddat veel overeenkomst heeft met het getjingel eener scheepsbel op een mistigen dag in het Engelsche Kanaal. Op een der cadettendie genoeglijk zit te rooken

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1888 | | pagina 231