94 wanneer je zoo onnatuurlijk waart, den natuurlijken aandrang om de meisjes te bewonderentegen je natuur in te verloochenen." wJe kunt wel gelijk hebben, oude snoepert! ik zal het natuurlijke van je speech ter harte nemen", antwoordt de eerste spreker, diep doordrongen van de diepzinnige waarheid van het natuurrijke gezegde zijns kameraads. O, wat is de wereld toch een bedrog!" klaagt de bedrogen oude heer op het tooneeltheatraal zijne handen ten hemel wringend. «Zelfs Nicodemus, mijn trouwe knecht, mijn rechterhand, op wien ik meer vertrouw dan op mij zelf, spant tegen mij samen om mij mijn eigen dochter afhandig te maken «Nou, nou, doove brombeer, je dochter kwijnt bij je weg als een nachtkaars! zoo'n mensch als ik ziet voor den drommel wel, dat ze weer blozend en gezond wordt, sinds die knappe mijnheer haar het hof maakt! Dacht ik niet bij mezelf: kijk, Nicodemusverricht nou een goed werk, tracht van de jongelui een paar te makendan krijg je van mijnheer den hofmaker een twee duizend gulden, van de juffrouw twee duizend gulden en van den pipa heb ik nog wel drie duizend te pakken! Haha! dat heeft hij mij waarachtig, zonder te willenhardop gezegd. Wat is dat toch een leuke kwaal, die doofheid! ha, ha!" >^oo, schurk, durf je dat nog vlak in mijn gezicht te zeggen? buldert de vermeende doove woedend. Wel, bent u niet doof!" vraagt Nicodemus zoo overbluft, dat iedereen het uitschatert van het lachen. ft Neen, vertrouwde knecht, die vreemdeling heeft mij door electrogalvano-magnetismus genezen. Zeg mij eens, schurk, waarmee kan ik hem het beste beloonen?"

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1888 | | pagina 234