J 95 «Door hem de hand van uwe dochter te geven", zegt Nicodemus heel gevat. Nicodemusmijne trouwe knecht, mijn goede raad gever, jij blijft mij toch altijd getrouw. Vijf duizend gulden krijg je van mij. De vreemdeling, de knappe oorendokter, steekt de rechterhand zijn aanstaanden schoonpapa, de linker Nicodemus toe. Deze laatste houdt die krachtig omvatlacht zeer idiootachtig en roept tot groot genoegen der toeschouwers: «Kijk, dat is knap gedaan, Nicodemus, je maakt je heer gelukkig, je jonge meesteres en dezen besten mijnheer zalig, terwijl je je zelf een duifje van negen duizend gulden hebt bezorgd!" Bij deze woorden valt het schermom onmiddellijk weer opgehaald te wordenwant de jonkers vinden het spel der acteurs zoo «massief", dat zij ze met een lielsch applaus terugroepen. Nadat het scherm voor goed is neergelaten, doet het orchest zich hooren. Nu barst de bom los; er wordt over de banken gesprongennaar het buffet gerendgelachen en ge schreeuwd, kortom er is een kabaal, dat hooren en zien vergaan. Na eenige minuten klinkt de bel weer en het scherm wordt opgehaald. Iedereen kijkt vol verwachting naar het tooneel want nu komen de dames voor het voetlicht. De'deur wordt geopend en vijf keurig gekleede chanteuses huppelen heel aardig op het tooneel, buigen zeer gracieus voor het opgetogen publiek en zetten zich erg nuffig op de stoelen neer. Zulke liefelijke verschijningen kunnen elk recht geaard cadet onmogelijk koel laten. r

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1888 | | pagina 235