t 109 werden uitgestootenwelke bewees, dat genoemde persoon het meer bij de band had gehad. »Maar wie is die Jan Baton?" vraagt de lezer zich af. «Och, waarde lezer, Jan Baton is een cadet en wel een van onze oud-gediendeneen van dat geslacht hetwelk nooit zal uitstervenzoolang de Academie blijft bestaan, namelijk van het geslacht der asymptoten. «Welnu, stel u voor een,.... doch waartoe een beschrijving gegeven van dezen persoon «Ieder cadet kent Jan Baton en om hem voor niet- cadetten te beschrijvenochdat brengt hen toch niet nader met elkaar in kennis.'' «Jan Baton is en blijft Jan Baton." Het gaf evenwel niet veel, of Jan al riep, zelfs schreeuwde, dat het «slag op was" en «z'an kwam", er heerschte nog evenveel leven in de zaal als vóór het moment, waarop Jan de deur, welke toegang gaf tot den vierdejaarscorridor, met geweld dichtgooide. Deze manoeuvre de force zou Lappi, die juist met een stapel cahiers, boeken enz.getuigen van zijn noeste vlijt, binnenkwam, duur te staan zijn gekomen, indien genoemd heerschap niet door een vluggen sprong aan het hem dreigende levensgevaar ontsnapt was. «Da's een koopje, wat je me daar levert; ik houd er me niet voor gerecommandeerd, hoor!" «Oh pardon! ik wist niet, dat jij daar juist aan kwam", antwoordde Jan, die natuurlijk was toegeloopen, toen hij het gevaar zag, waarin Lappi verkeerde, maar even natuurlijk te laat kwam om de deur nog te grijpen. «Enfin, jij doe maar!" zeide Lappi, na welken

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1888 | | pagina 249