f- ®s 444 Opstaankijken of de Luitenant het soms zieter heen loopenden stoel pakkenweer terugkomen en op zijn eigen plaats op den veroverden zetel gaan zitten is het werk van een oogenblik. Een enkele blik is voldoende'om hem te overtuigen, dat noch G. noch een der beide anderen iets van zijn kortstondige afwezigheid hebben gemerkt. Dadelijk mengt hij zich dan ook in het gesprek, totdat eensklaps een: «stilte!" van den Luitenant het gesprek afbreekt en Kinnetje, Lappi en G. naar hunne respectievelijke plaatsen doet stuiven. Nauwelijks zit Lappi op zijn stoel, of hij deelt aan Kakthum mede hoe hij aan dit meubel is gekomen daar deze hem met een verwonderden en nieuws gierigen blik aangluurt, wel wetende, dat onze vrind bij den aanvang der eigenoefening geen stoel, maar een eenvoudig bankje had. In een paar woorden is de uitlegging van het wonder gegeven en Kakthum vond het «nogal." Onderwijl stond de arme C. te vergeefs naar zijn stoel te zoeken. Goutran, Mientje en Piet Paaltjes, die met C. aan een en dezelfde tafel zitten en de geheele manoeuvre hebben gezien, stooten elkaar aan en begillen zich. Boertje, die ijverig zat te vossen, maar door de manoeuvre van Lappi van zijn boek opkeek, en er sinds dat moment ook niet meer in keek, zat evenals de Toewan en Kinnetje met belangstelling de dingen, die komen zouden, af te wachten. Daar krijgt G. den Hydra in de gaten, die ouder gewoonte op een stoel ziten door den Professor op

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1888 | | pagina 254