J CXVIII Voor een geheel jaar zou Concordia's tooneel echter gesloten moeten zijn voor de krijgshaftige acteurs: Minerva gedoogde nietdat in het vervolg weer Melpomene met Mars zou drinken op de gezondheid van Z. M. den Koning. Het Assaut was voorbijhet laatste feest voor het Kerstverlof. De weinige dagen, die ons daarvan nog scheidden, brachten ons weinig nieuws. Bij order van den 23sten verwisselden de cadets Van Geuns en Backer, der Infanterie h. 1.1. en der Infanterie in 0.1 onder ling van bestemming en den volgenden dag werd hun voorbeeld gevolgd door de cadets Vertholen de Salve de Bruneton en Baron Van Heerdt, respectievelijk van de Artillerie en de Cavalerie h. 1.1. Den 24sten verminderde bovendien het leeraars- personeel der K. M. A., door het eervol ontslag, op verzoek van den heer C. van Buijsen en de Academie zond dienzelfden dag haar zonen heenbehalve enkelen die achter moesten blijven. Kerstverlof duurt niet lang, dat weten wij allen, zoodat het ons niet verwonderde, toen wij weer in den trein zaten en wegstoomdenver weg van het gezellige tehuis, om dit met het Kasteel te Breda te verwisselen. Maar smartelijker gewaarwording was ons bewaard: de 2de Luitenant J. W. L. van Straatenvan het wapen der Artillerie O.-I. L.was den 27sten na een langdurige ziekte overleden. De Cadetten-Almanak heeft nooit iemand zijn Eere voorzitterschap verleend dan hem, dan hem alléén, den oud-President, die zooveel voor het Korps, zooveel voor den Almanak heeft gedaan. De ons volgende <r

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1889 | | pagina 124