CXIX Redacties houden dien titel hoog in eere, zij staan nooit dan aan een, die hem evenaart, de plaats van onzen Van Straaten af. Wij zijn niet aan het graf geweest om 'hem het laatst Vaarwel!" toe te roepen. Geen salvo heeft donderend weerklonken aan dat graf, maar volgens onze heilige overtuiging heeft het Nederlansch-Indische leger in hem iemand verlorendie in de toekomst tot de beste officieren van dat dappere leger zou hebben behoord. Den 12den Januari werd de Kapitein-Kwartiermeester J. Vogel hier gedurende de ziekte van den Majoor- Kwartiermeester Wissink gedetacheerd. Deze deta cheering veranderde weldra in eene definitieve aan stelling, daar laatstgenoemde officier den 3den Februari overleedeen sterfgevaldat een nieuwen slag toebracht aan de reeds zoo zwaar geschokte Academie. Den 24sten Januari toch was de aan de Krijgsschool gedetacheerde 2de Luitenant Hannink, van het wapen der Artillerie h. 1.1.na een kortstondige ziekte over leden. Het vierde en derde jaar, die hem hadden gekend en dus het meest getroffen waren door dit verlies, begeleidden den doode naar het kerkhof. Met militaire honneurs had deze begrafenis plaats. Op deze droevige gebeurtenissen mochten echter schoonere dagen volgenwaarop de oude vroolijke toestand weer zou intreden op de Academie, waarop er weer leven zou komen in de stille zalen, tusschen de ernstige portretten der oude krijgsoversten. 's Konings verjaardaghet glanspunt van Nederlands geschiedenis en bijgevolg in de eerste plaats van het c.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1889 | | pagina 125