cxx Jaarverslag van het Nederlandsche Cadettenkorpshad zich reeds twee dagen van te voren den 17den Februari op de Koninklijke Militaire Academie aangekondigd door de-order, dat de cadet J. van Rinkhuijzen, van het wapen der Genie O.-I. bevorderd was tot Cadet- Korporaal en dat de Cadetten Van AlbadaTer Bruggen Hugenholtz, Kooy, Taunay, Bels en Forbes, respectievelijk van de wapens Infanterie h. t. 1., Infanterie O.-I., Infanterie O.-I., Cavalerie h.t. 1.Artillerie h. t 1., en Genie h. 1.1., de voorrechten van Cadet-Korporaal hadden verkregen. Den 18den werd ons per garnizoensorder bekend gemaaktdat 't Cadettenkorpster gelegenheid van Konings verjaardag, eene groote parade zou maken op de velden achter de Kloosterkazerne, eene parade, waar het Cadettenkorps zich vergeefs op verheugd had, daar 't ongunstige weder den volgenden morgen alles in duigen deed vallen. Zoo was dan eindelijk het lang verbeide koningsfeest aangebroken, waarvan een gedeelte, helaas! zooveel zou moeten ten achter staan bij voorgaande jaren. Reeds 's morgens vroeg werden wij aangenaam verrast door 'tgeliefde Wilhelmus, dat bij wijze van reveille ons opriep uit den slaap. Een prettigen indruk maakte al dadelijk de versiering op slaapzalen en corridors door tamboers en lampenisten aangebracht; ook de eetzaal was door guirlandes en vlaggen in feestgedos gehuld. De morgen bracht ons overigens slechts de boven genoemde teleurstelling omtrent de parade, doch deze was spoedig vergetentoen wij 's middags in de

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1889 | | pagina 126