t CXXIV Nederlands onafhankelijkheid. Hij besloot zijne woorden met een bede voor het leven van Nassau's laatsten zoon. 's Avonds was erzooals vorige jareneen feest in Concordia, hetwelk zich evenwel dit jaar bepaalde tot een bal. Voorzeker zullen wij een aangename herin nering daarvan blijven bewaren, doch ook nu wijzen wij er opdat het gemis van onze oude salon zich bij ieder voorkomend feest gevoelen doet. De maand Februari had haar schoonsten dag bereikt en alles was weer tot den ouden gang van zaken terug gekeerd. Den 20sten werd per order bekend gemaakt, dat de Kapitein-Kwartiermeester J. Vogel definitief aan de Academie was werkzaam gesteld, en den 24sten werd de leeraar Dr. J. G. van Deventer, in de wis- en natuurkunde alhier, met ingang van '16 April aange steld doch hiermede waren de wijzigingen voor de maand Februari nog niet voltooid: den 28sten name lijk werd de 1ste Luitenant F. R. van Roijen, van het wapen der genie h. t,. 1.tijdens de ziekte van den lsten Luitenant Alpherts, aan de Academie tijdelijk verbonden De volgende dag kenmerkte zich door een feest, welks uitvoering reeds dikwijls was bepaald, maar tel kenmale uitgesteld. Wij doelen hier namelijk op het ijsfeest, ons door de stad Breda aangeboden. Ons in ziens kunnen wij volstaan met alleen de prijswinners te noemen. Het mocht namelijk onzen kameraden Van der Moolen en Van Deutekom gelukken den prijs voor hardrijden met hindernissen te behalende prijswin ners voor het schoonrijden waren Diemont en Brond-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1889 | | pagina 130