cxxv geest; die van het rijden met paren de heer Erzey en de cadet G. Verstege. Den 6den Maart verwisselden de cadetten Hirsclimann en Jurjans, respectievelijk van de wapens der Cava lerie h. t. 1. en der Infanterie O.-I., onderling van be stemming. Den 15den werd de order voorgelezenwaarbij de lste Luitenant Roeloffs, met ingang van 1 October, werd gedetacheerd bij den Generalen Staf. Kalm en rustig spoedde de tijd zich voort; geene enkele bijzondere gebeurtenis kenmerkte deze dagen maar hoe wreed moest die stilte op Zondag-avond 18 Maart worden verstoord. Wat toen plaats greep, zal zeker nooit uit het geheugen gaan van hendie toen Kilacadmon bewoonden. Het is hier niet de plaats verder stil te staan bij deze nootlottige gebeurtenis alleen wenschen wij ook in het jaarverslag te herhalen dat wij dien dag in Van Limburg Stirum een goed kameraad verloren. Den 21 sten had de plechtige ter aarde bestelling in alle stilte plaats op het kerkhof nabij Prinsenhage, waar reeds zoo menig jong cadet de eeuwige rust genoot. Treurig waren de dagen die volgdenhet geheele gehouw scheen uitgestorvengeen vroolijke lach klonk meer langs de corridors, geen blijde toon deed zich hooren. Doch reeds den 22sten moest het drietal ons voor gelezen orders bewijzenhoe de woelige stroom des levens zich voortspoedt over allesrouw en dood smart en ellende, zelfs over het graf van een kameraad. De eerste kondigde ons de jaarlijksche inspectie aan.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1889 | | pagina 131