CXXVII Een nieuwe bepaling, den 5den April in het leven geroepen werd voorzeker door liefhebbers van schermen met vreugde begroet. Er werd namelijk bepaald, dat, aangezien alle cadetten den graad van prevót konden behalen, alle ongegradueerde cadets van het 4de jaar, tot voorrechten die van het 3de jaar zouden genieten 2°. dat de meesters op 2 wapens de voorrechten der muziek en die op alle wapens die van muziek en zang zouden bekomen. Als aanvulling van 19 Februari werd op den 6den een parade aangekondigd ter gelegenheid van den ge boortedag van H. K. H. Prinses Sophia. Wij genoten de groote voldoening den 8sten na afloop der parade de betuigingen der tevredenheid van den Generaal-Majoor Den Beer Poortugael en van den Generaal-Majoor Baron Taets van Amerongen te ont vangen. De zoo goed begonnen dag werd besloten met een Boekverkooping op de »Soos", waarbij het, evenals alle jaren, vrij rumoerig toeging, waartoe het «Bonnetjes- stelsel" niet weinig medewerkte. Den 12den werd de cadet Gelderman, van het wapen der Int. h. t.l. 1ste studiejaar, overgeplaatst bij dat der Cav. h. 1.1. in hetzelfde studiejaar. Eenige dagen later, den 19den, werd weder een offer geëischt van hen, die aan de K. M. A. verbonden waren. Het Cadettenkorps verloor in den heer K. J. van den Bussche niet alleen een geacht leeraar, doch ook een krachtige steun in de Jury van den Almanak van welks belang hij steeds een ijverig behartiger is geweest. Reeds sinds den winter hadden wij hem

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1889 | | pagina 133