f CXXXI daar, kwam echter de muziek van het 6de vervangen, welke door het overlijden van een officier van het 6de regiment onmogelijk den avond kon opluisteren. Ook wierpen maan en zuiderkruis hunne zilveren stralen niet over de door den nacht omsluierde heide; integendeel, een ongenoode gast, de regen, bleef voort durend dreigen den feest-avond te komen verstoren. Rondom den vlaggestok verzameld, begeleidden honderd krachtige stemmen de piano, en toen na afloop van het bal de taptoe om één uur zich hooren deed, mochten wij toch den avond vrij wel gelukt beschou wen en verlangden naar N°. 2. En deze kamp- fuif", eene waardige en schoonere zuster der eerste, heeft ons in het geheel niet teleurgesteld. Rijkelijk waren de tenten met het groen der dennenbosschen versierd en zoo zelfs hadden de jonkers in stede van de sabel den bijl in die bosschen gezwaaid, dat het verboden moest worden nog verder dit gevaarlijke wapen te hanteeren. En weder én muziek onderscheidden zich gunstig. De wind spaarde de vetpotjes en de lampions en de »Slag van Waterloo", op de stille en vreedzame heide, maakte een schitterend effect en vond een verbazenden bijval. Om 8 uur werd het signaal «Appel" voor de genisten gehoord, die, onder leiding van den lsten luitenant Huffnagel, eenige fladder mijntjes en een ge wonen mijn lieten springen, hetgeen zonder ongelukken afliep. De ruischende muziek verving daarna weer de donderende tonen van het machtige instrument, het buskruiten Kilacadmon's zonen bewezenhoe de

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1889 | | pagina 137