<fc CXXXIII tot Cadetten-Sergeant werden bevorderd. Een tweede order behelsde, dat de 1ste Luitenant Boogaert tot Ritmeester werd bevorderd, en dat de 1ste Luitenant Camerling Helmolt in zijne plaats aan de K. M. A. werd verbonden. Den vorigen dag was de Cadet Post van der Steur, van het wapen der Genie in O.-I., overgeplaatst bij dat zelfde wapen hier te lande, en de laatste order was ons voorgelezen. Voorloopig zouden wij den ge- regelden gang van den dagelijkschen dienst niet meer aanschouwenstapels papieren bedekten reeds de corridorsreusachtige hoeveelheden boeken werden reeds in kisten en koffers geladen en menig Cadet prevelde een schietgebed, dat hij voor zes weken van hen mocht verschoond blijven. Maar helaas voor velen »Es hat nicht sollen sein." Den daaropvolgenden dag was het zoo lang verbeide verlof aangebroken en in alle richtingen verspreidden zich de bewoners van Kilacadmon, om eerst den 5den September binnen de oude muren terug te keeren. Vervuld van zoete herinneringen stoomden wij dien 5den September in niet zeer opgewekte stemming naar de grijze K. M. A. terug, waar ons, nauwelijks tot den ouden gang van zaken teruggekeerd, nauwelijks weer gewend aan het leven op het gebouwzoozeer verschillend van dat in den huiselijken kring, tal van orders wachtten. Reeds in het verlof, den 18den Juli, was de niet schitterende uitslag van het 1ste en 2de jaarsexamen bekend geworden, niet schitterend, aangezien 17 cadetten, één wegens ziekte, de lessen van hun jaar nogmaals moesten volgen. Hun aantal

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1889 | | pagina 139