J CXXXVI Den 9den van de volgende maand werd de cadet Th. L. S. Nedermeyer Ridder van Rosenthal, die door ziekte verhinderd was geweest aan het herexamen deel te nemenna voorafgegaan examen in het 4de studie jaar overgeplaatst en bevorderd tot cadet-korporaal. De kermis en de koude deden in het begin van November gezamenlijk hun intocht en de wintervorst vierde dus reeds in den herfst haar luimen op de K. M. A. den vrijen teugel. Den 8sten November werd de order voorgelezen waarbij de heer Meyer, van af 1 Januari e. k.als Leeraar in de Engelsche taal en letterkunde en in de aardrijkskundeaan de Academie werd verbonden. Tegelijk met de koude trad in het begin van November de kermis in. Evenals alle jaren werden ook nu aan de verschillende studiejaren bijzondere vergunningen tot uitgaan verleend, waarvan het korps als naar gewoonte een goed gebruik heeft gemaakt. Het is hier niet de plaats om de voortreffelijkheid van inrichting en personeel van sommige Bredasche koffie huizen te bespreken, genoeg zij het op te merken, dat het korps zich even goed in «Holland" als in «Schotland" weet te amuseeren. Intusschen naderden we meer en meer «een der schoonste dagen van ons leven." Den 24sten November vierde de K. M. A. haar 60-jarig bestaan; tal van voorbereidselen waren gemaakt om dien dag feestelijk te herdenken, zoowel van de zijde der Reünisten als van het korps en de stad Breda. Reeds des morgens kondigde de opgeruimde stemming en de vroolijke levendigheid in de amusementzaal aan, dat een ieder

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1889 | | pagina 142