49 »Ik had haar lief," bracht de gevangene hier tegen in. «Genoeg, volg mij, denk om nw naam, denk om uw leven." De spion weifelde nog, maar de stem van het zelf behoud werd luider in zijn binnenste; hij volgde. Aan den ingang traden de schildwachten hun in den weg. «Hij moet bij den kolonel komen," zeide de overste, maar verborg het gelaat tevens diep in den mantel. De schildwacht schudde het hoofd. «Ik heb mijne consignesoversteal waart gij de Keizerhet mag niet gebeuren." «Al wel, tot wien moet ik mij wenden?" De soldaat noemde den korporaal, van wien hij zijne consignes had ontvangen. De overste spoedde zich naar de wacht en weldra volgde hem de gevangene begeleid door twee mannaar de kolonelstent. Plotseling stond voor de vier mannen een oppasser met een paard. «Er op," fluisterde de overste. Oogenblikkelijk zat de gevangene in den zadel, ontrukte de teugels aan den soldaat en vloog in ge,strekten draf voort. Eerst na van de verbazing, 'door deze vlucht ver- oorzaakt, hersteld te zijn, gaven de soldaten werk tuigelijk vuur. De schoten misten en de ruiter verdween in den nacht. «Vervloekt," prevelde de een, «het is het paard van den overste." «Ik zag dat hij hem een revolver gaf, vervolgde de andere. Intusschen spoedde de overste zich naar de kolonels tent en trad onaangediend binnen. Door de schoten opmerkzaam gemaaktkwamen thans alle wachten in het geweer, de alarmtrom riep allen samen, en juist door de nu ontstane verwarring 4

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1889 | | pagina 199