t J 51 drukten elkander de hand; de overste vertrok en met groote passen bleef de kolonel op en neer loopen in zijne tent. Het rumoer in het kamp was bedaard en den volgenden dag stond op den staat van de 4de com pagnie van het 3de bataljon de overste Décalles ingeschreven als gemeen soldaat. Twee dagen later zaten weder de officieren van den krijgsraad bijeen, al bewezen verscheidene ledige plaatsenwelk bloedig drama zoo even was afgespeeld. Door de kampstraat trok juist een compagnie soldaten welker gelederen zoo waren gedund, dat zij in tweede linie was opgenomen. De soldaten, die haar ont moetten bleven staanmaakten front en salueerden een eereteeken versierde het fanion. Het was de 4de compagnie van het 3de bataljon. Lang zagen de officieren haar na en toen zij weder plaats namenluisterden allen aandachtig naar de woorden van den kolonel. Dat was zijne compagnie, mijne heeren. Ik zeide, dat ik hem in uwe oogen zou rechtvaardigen, zoo luister naar mijn verslag. Ik vond zijn lijk in de schaduw van een hoogen eikeboom. Hij was door een bajonetsteek getroffen en zijn rechter hand omklemde de hand van een Pruisisch soldaat, denzelfdendien wij eergisteren ter dood hebben ver oordeeld, en omtrent wiens ontvluchting vreemde verhalen zijn verspreid. Maar ik zal onzen overste ten aanschouwe van u allen rechtvaardigen als mensch, ofschoon hij als soldaat misschien te kort kwam aan zijn plicht. De Pruisische soldaat droeg een ring aan den vinger, met de initialen G. D.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1889 | | pagina 201