59 familieleden en vrienden genieten, werkelijk genieten van allerlei genoegens, van jeugd en van vrijheid." Helaas! ook voor mij bestonden dergelijke omstandig heden. Laat mij u nu echter eerst, waarde lezers, op de hoogte stellen van mijne persoonlijkheid, omtrent wie en wat ik eigenlijk ben, en laat mij u vervolgens enkele gebeurtenissen uit mijn vroeger en tegenwoordig leven verhalenzoodat het u tevens duidelijk zal worden op welke omstandigheden ik hierboven doelde. Wat mijn persoon betreft, moet ik u, wanneer ge eene gedetailleerde beschrijving verwachttet, tot mijn spijt een weinig teleurstellen, en wel om de volgende redenik houd er niet van een nauwkeurig signalement van mijzelven te geven. Ik verzoek u dus, met het volgende tevreden te willen zijn: Ik heb de eer tot eene zeer oude familie te behooren bezit geen fortuinben cadet der cavalerie en op 't oogenblik achttien jaar oud, en eindelijk: vele meisjes zijnals ik mij niet vergisnog al op mijne attenties gesteld, welk misschien veel te pedant denkbeeld ik hieruit heb opgevatdat een verraderlijk blosje dikwijls hare lieve wangen kleurt, wanneer mijn naam in hare tegenwoordigheid wordt uitgesprokenof wanneer mijn blik toevalligerwijze den haren ontmoet. Denkt daarom toch vooral niet, dat ik een Don Juan ben of ooit getracht hebhet te zijn. Integendeel, de meeste jonge dames zijn mij steeds onverschillig geweest; vroeger, omdat ik het gezelschap der schoone sekse nog niet op prijs wist te stellen,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1889 | | pagina 209