j 60 thans omdat ik een wezen kenschoonerbevalliger edeler dan al harer zusteren. Zij is de eenige dochter van een gepensioneerd hoofd officier, die kort vóór mijn vertrek naar de Academie in onze buurt was komen wonen. Haar vader, overste v. W.had niet lang te voren zijn ontslag aangevraagd, en wilde nu zijne woning te Vzijn laatste garnizoenverlatenom zich op zijn buitendat reeds lang in de familie geweest en in een der schilder achtigste deelen van het schoone Gelderland gelegen was, te komen vestigen. Reeds twee maanden vóór de aankomst van onze nieuwe buren was alles op het kasteel W.in de bosschen, de stallen en den tuin tot hunne ontvangst in gereedheid gebracht. De wegen en paden waren in begaanbaren toestand gebracht, de vijvers van kroos gezuiverd, kortom, 't prachtige landgoed was langzamerhand van eene wildernis in een lusthof herschapen. Al deze toebereidselen hadden natuurlijk niet plaats gehad, zonder de nieuwsgierigheid van de oude dames uit den omtrek op te wekken. Overal werden be schouwingen gehouden over den maatschappelijken toestand van de familie v. YV. Niet alleen de oude dames maakten zich aan dat nutteloos gebabbel schuldig spoedig volgden ook de jongere schoonen en zelfs de heeren haar voorbeeld. De een wist dit, de ander juist het tegenovergestelde te vertellen. Daarover waren allen het evenwel eens, dat men gerust met de v. W's.kon omgaan zonder zich te compromitteeren. Al die gesprekken over hetzelfde onderwerp brachten r

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1889 | | pagina 210