73 24sten December. Alle familiën van eenige beteekenis, die hnnne buitens mijlen ver in den omtrek hadden, waren er vertegenwoordigd. Niettegenstaande de streek waarin wij woonden, ver van de dicht bevolkte wereld verwijderd was, liet het toilet der dames niets te wenschen over. Allen waren gekleed, zooals men dat op dergelijke partijen in groote steden mag verwachten: volgens de nieuwste modes. Gelijken tred met de costumes der dames hield de tenue der heeren. Reeds dadelijk bij mijne entrée trok ik aller aandacht tot mij ik was de eenige militair 't geen mij onder de gegeven omstandigheden alles behalve aan genaam was. 't Liefst ware ik onopgemerkt gebleven. Vreeselijk hinderden mij die goedkeurende glimlachjes van zestien- a vijf-en-twintigjarige coquette schoonen. Ik wenschte op dat oogenblik alle jonge meisjes, slechts ééne uitgezonderd, op verren afstand. Bijna onmiddellijk ontmoette mijn blik dien van Ymme. Zij stond dicht bij de deur met eenige heeren te praten, maar nauwelijks kreeg zij mij in 'toog, of zij knikte mij vriendelijk toe, en plotseling haar gezelschap in den steek latend, kwam zij naar mij toe en maakte zich van mijn arm meester, eer ik er recht van bewust was. Samen gingen wij de zalen door Zij stelde mij voor aan allen, die ik niet kende, en praatte onophoudelijk zóó vroolijk, zóó beminnelijk met me, als ik meende dat alleen zij kon doen. Ik danste natuurlijk. Zij had er althans op gerekend en eene wals voor mij gereserveerd. 't Spreekt van zelf, dat ik 't antwoord op hare vragen en uitvallen niet schuldig bleef, en spoedig waren wij tengevolge van dat gesprek de beste vrienden.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1889 | | pagina 223