f- J 99 heidevelden werd lichter en in de lagere gedeelten, aan den oever der diepe veenplassenwaren reeds enkele bloempjes en grashalmpjes zichtbaar. Ongeveer een kwartiertje benoorden'j't dorp Z en aan den rand van een dicht mastbosch vertoonde de grond sporen van ontginning; de boekweit"begon reeds te ontkiemen en de rechte greppels en glad afgestoken kanten bewezen, dat het land door een vlijtige, kundige hand werd onderhouden. Juist is een man bezig de wortels der omgehouwen masthoornen uit te graven, 't Is geen gemakkelijk werkje en niettegenstaande het vroege morgenuur ('tis halt acht), parelen de zweetdroppels hem reeds op 't voorhoofd. Naderbij komende herkennen wij in hem Pier de Lange. Reeds om vijf uur was hij van huis gegaan en dadelijk aan den arbeid; wel was het werk vermoeiend, maar och, Pier was er aan gewoon, en als hij dan onder 't. hakken maar eens dacht aan juffrouw Marie, dan vlotte het werk vanzelf. Ja't was voorzeker geen kleinigheidzoo maar heelemaal alleen een minnebrief te schrijvenWat zou hij er alzoo inzetten? Kom, dat zal wel terecht komenals hij maar eens aan den gang is. Zij zou hem zeker terugschrijvenPier stelde zich reeds voor hoe gelukkig hij zou zijn, wanneer ze hem haar jawoord gaf! wat zou hij spitten en werken! Nog dubbel zoo hard als nu! Onder deze overpeinzingen had hij niet gemerkt, dat er iemand uit het bosch gekomen was en hem langzaam naderde; ge kunt u dus zijne verbazing voorstellen, toen hij daar opeens met een zachte stem

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1889 | | pagina 249