112 met het vuur en de hartstochtelijkheid hem nog uit zijn jeugd overgeblevenkon spreken van de gebeur tenissen en herinneringen uit zijn militaire loopbaan. Dezen avond echter had zich de heer Natar tegen zijne gewoonte na het diner reeds ter ruste begeven en Nita verscheen eenige oogenblikken later alleen op het dek Alfred ging haar dadelijk te gemoet, presen teerde een stoel en verzocht om hare eenzaamheid door zijn gezelschap wat te mogen breken. Spoedig waren zij beiden dan ook in een vertrouwelijk gesprek gewikkelden menigeen zou gedacht hebben dat zij elkander reeds jaren kenden. Toch kon het niemand ontgaan, dat Nita somwijlen bloosde en haar wimpers neersloeg, terwijl de woordenstroom van Alfred, wiens blikken steeds op het meisje gevestigd blevendikwijls met levendige gebaren gepaard ging. Ondertusschen was er een flinke bries opgestoken de golven verhieven zich met hunne witte koppen die scherp tegen het donkerblauw der zee afstaken hooger dan gewoonlijkterwijl zwarte wolken dreigend langs het hemelgewelf voortjoegen Een felle bliksemstraalgevolgd door een knette renden donderslag, deed Nita bleek van schrik op springen. Bevend en schuchter legde ze hare hand in den aangeboden arm van Alfred. Eén blik nog over de onstuimige zee en beiden verlieten het dek. Achhoe had Nita kunnen denkendat diezelfde golvenzoo spoedig het dierbaarste wat ze op aard nog bezat, in haren schoot zouden ontvangen? Toen ze daar, op den arm van Alfred steunend, heenging, had ze toen kunnen vermoeden, dat de dood

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1889 | | pagina 262