J 113 reeds grijnzend naast het bed van haren ouden vader zat Een oogenblik later was geen der passagiers meer op het dek aanwezig. De kapitein stond in een nevel gehuld op de brug zijne bevelen te geven. De regen stortte bij stroomen neer. Bliksemstralen doorkliefden bet zwerk en zetten bijwijlen den geheelen omtrek in een vuurgloed. De golven rolden onstuimig tegen de boordenwaar ze in machtelooze woede over den ondervonden weerstand, in schuim uiteenspatten. Het schip stampte hevig en kreunde in de ijzeren banden welke bet. omknelden. De schroef, waardoor het ge vaarte in beweging werd gebracht, verhief zich soms ratelend uit de watermassa en zette het volgend oogenblik haar eentonig gedreun voort. De masten hogen krakend voor den orkaan, welke bulderend alle andere geluiden overstemde. Er werd een strijd gevoerd tusschen de machtige elementen en het nietig gewrocht van 's menschen hand Drie dagen waren intusschen voorbij gegaan. De zonnestralen gleden over de wateroppervlakte en boden den toeschouwer een kalme rustige zee aan. De golfjes rolden over en tegen elkander, terwijl bij elke botsing de glinsterende schuimvlokken door een briesje werden opgezweept. Zeemeeuwen zweefden in het luchtruim, hunne vochtige vleugels koesterende in de verkwikkelijke zonnewarmte. Het was de rust, gevolgd op den ver woeden kamp, zoo kort geleden gevoerd. Gelukkig had de storm geen offers geëischt. Vruchteloos hadden de golven getracht een graf te delven voor de 8 r

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1889 | | pagina 263