125 eene genegenheid had opgevat, welke zij met weder liefde scheen te beantwoordenzoodat een engagement te voorzien was Bij de gedachte daaraan bleef ik eenige oogenblikken verstomd voor mij uitstaren, gevoelloos voor alles, wat zich in mijne omgeving voordeed doch na dezen staat van verdooving verviel ik in eene diepe mijmering. Hoe, zou zij mij niet begrepen hebben, al beleed ik haar nimmer mijne liefde? Zou zij dan werkelijk gedurende vele jaren geen genegenheid voor mij ge koesterd hebben Bovendien zouden zij en hare ouders geen inlichtingen hebben ingewonnen omtrent den persoon van Van Talingen Zou het hun dan werkelijk onbekend zijndat men hemofschoon den naam hebbende van een solied jongmenschin de handels wereld geen vertrouwen schenkt en dat zijn levens wandel alles behalve eerlijk is? Dit laatste meldden mijne Amsterdamsche vrienden, die mij steeds op de hoogte hielden van zijne handelingen. Gij moet echter niet denkenDirkdat zulks een dienstbewijs was, daar mijne gedachten na al het voorgevallene zich ongaarne met de herinnering aan dien man bezig hielden." «Gij zijt door uwe vrienden juist ingelicht, beste Willem. Ook ik heb veel gehoordwat niet tot zijne eer strekte. Tevens is hij een gevaarlijk persoondie zijne slechte bedoelingen onder het masker van ge huichelde genegenheid weet te verbergenkortom een wolf in een schaapsvel." «Ook gij huldigt die meening omtrent hem? Zou zulks dan den ouders geheel onbekend zijn Of heeft men dezen en Amalia verblind?

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1889 | | pagina 275