131 beantwoording dezer lastige vraag, totdat wederom eene stille stem mij toefluisterdenaar Indië. Ja daar moest ik zijnwilde ik mij onttrekken aan de slagen van het noodlot en eene verboden liefde smoren. Naar Indiëdat was eene heerlijke uitkomst. Ik besloot mijne ingeving te volgen en reeds is deta cheering aangevraagd en toegestaan «Houd op, Willem, gij'raaskalt. Gij, naar Indië? 0, schertSj toch niet. Gij weet niet, w7at ge doet. Blijf hier en spoedig zult ge het leed verzet hebben." «Neen, nimmer, mijn besluit staat onherroepelijk vastover een paar weken zal ik reeds vertrokken zijn". «Wees in 's hemels naam toch verstandig''en luister naar een goeden raad, door een uwer beste vrien den gegeven. Blijf hier, zoek troost bij uwe vrienden tot leniging der smart en rijkelijk zult gij hem vinden. Uw zenuwgestel is geschokt; welnu een uitstapje langs den Rijn of naar Zwitserland zal uwe gedachten aflei den en uwe gezondheid bevorderen. Teruggekeerd zul len in den gezelligen vriendenkring alle sporen van 't gebeurde uitgewischt worden. Waarom toch in stre ken u onbekendrondgedoold Het heete klimaat zal u nog meer afmatten en een ontijdige dood zal het gevolg zijn uwer overijlde handelingen. Blijf toch hier, wat ik u als waar vriend bidden mag; vraag intrekking van het besluit; want nog is het niet te laat. Kom, laat mij uw goede engel zijn en «Neen, beste Dirk, neen, ik doorgrond uwe goede bedoelingen, ik dank er u voor; doch laat mij ditmaal mijne ingeving volgen. Heuschik voel, dat het beter

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1889 | | pagina 281