f ®3> C j 436 tijd tot tijd boven, doch even slechts, want daarna mengde hij zich zonder aarzeling in de gesprekken. Bovendien wist hij de lieve jonge dames vele aardig heden te vertellenwas voorkomendwelwillendbe leefd, zoodat hij bij haar al heel spoedig bekend stond als een zeer galant en welopgevoed jongmenschwien het aan geestige conversatie niet ontbrak. Ook bij de andere reisgenooten wist hij zich bemind te maken door zijne beleefde manierenzijn gezelligen omgang en zijne ernstige levensopvatting. Geen wonder, dat hij aan boord vele jongelieden van zijn ouderdom met hechte vriendschapsbanden aan zich verbond; dat de andere heeren hem een Hinkendegelijken jongen noemdenwaar veel goeds van te verwachten was en eindelijk dat de dames hem als hun «homme cheri" beschouwden. Deze groote ommekeer had in een maand tijds plaats gevonden. Had hij wel eens neerslachtige buiendan begreep hij er zich zoo spoedig mogelijk over heen te moeten zetten. Gelukte hem dit niet, zoo sloot hij zich in de kajuit op, om den passagiers de gelegenheid te ontnemen, belangstelling in zijne droefheid te toonen. Hij zou dan een gedeelte van zijn verleden moeten openbaren en dit toch was en bleef hem eene gevoelige snaar. Vijf weken had men reeds op den oceaan gedobberd steeds levende in de volste harmonie, die geen oogen- blik slechts dreigde verstoord te worden. Ras naderde men Java's groene boorden met Batavia in 't verschiet en kort daarna lag het schip in Tandjong Priok, de haven van den hoofdzetel des bestuurs in deze gewesten

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1889 | | pagina 286