t j 138 rechtvaardigheid. In hem zochten en vonden zij een steun, die, voelden zij, hen nimmer verlaten zou. Dermate wist hij die soms zoo ruwe krijgslieden aan zich te verbinden, dat zij hem blindelings zouden vol gen. Meer en meer won bij hen de gedachte veld, dat hem volgen tot de overwinning leidde, ofschoon hun officier nog nimmer «kruit geroken" had. Niet alléén bij zijne wapenbroeders was hij zeer gezienook verscheidene burgers mochten hem gaarne lijdenvandaar dat men hem zoo menigmaal op huiselijke partijtjes aantrof, leder had een hartelijk woordje voor hem over en achtte hem om de ongedwongen eigen schappen Werd hem gevraagd een dansje op de piano te spelendan was hij steeds bereidwilligzonder dat men het hem behoefde af te smeekenwendde hij er zich heen en weldra walsten de jongelui op de wellui dende tonen zijner muziek. Zoo sleet hij menig aan genaam avondje en was bovendien zijne komst voor velen een groot genoegen. Vooral de dames mochten hem graag lijden, getuige de tallooze philippines, aar digheden afspraken en rijtoertjes. Op de bals in Con cordia zag men met welgevallen op den schootien jonk man neer en menige moeder wenschte hem heimelijk tot schoonzoon. Voelde hij evenwel genegenheid voor iedereende liefde scheen hij ten eenenmale verbannen te hebben. Weinig moeite zou het hem kosten «conquetes" onder het schoone geslacht te maken; «furore" had hij gemaakten toch dacht hij er in 't minst niet aan eene goede keuze te doen. Ziedaar nu den droevigen jonkman in betrekkelijk

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1889 | | pagina 288