(O 151 ringe zaken niet alleen een baatzuchtigemaar zelfs een oneerlijk karakter toonde. Een kostbaar procés over die kleinigheden te voeren, was de kosten niet waard, waarom eenige benadeelde kooplieden hunne toevlucht namen tot het openbaren van zijne streken aan den handelsstand. Sommigen sloegen geen geloof aan zulke onbewezen praatjeszooals zij het noemdenanderen daarentegendie hem beter kendengaven hunne ver wondering te kennen, dat niet eerder daden van ontrouw gebleken waren. Een feit was, dat zijne zaken hoe langer hoe meer achteruitgingenniettegen staande hij alle pogingen in 't werk stelde om door vleierijschoonklinkende doch ijdele woorden en ge huichelde vriendschap zijn verloren aanzien te herwinnen. Velen doorgrondden zijne listen en stootten hem nog meei- van zich af, ja zelfs, weigerden zij met hem in gezelschap te zijn. Anderen, te weinig doorzicht in de zaken hebbende, werden later slachtoffers hunner goedheid. Door dezen was het hem mogelijk het eer tijds onder zijn vader bloeiende huis voor een fail lissement te behoedenmaar onder alles had toch zijn naam een gevoeligen knak ontvangen. Wat zijn huiselijk leven betreft, was dit alleen in de eerste maanden na het huwelijk gelukkig, ofschoon van tijd tot tijd geschillen van eenigszins beduidenden aaid plaats hadden. Later werden deze menigvuldiger en heviger, daar ze grootendeels hun ontstaan te wijten hadden aan zijn despotisme en zijne gewaande achter docht De zachte Amalia, die weldra onder het leed gebukt ging, zocht zooveel mogelijk die ergerlijke tooneelen te voorkomen, maar alles, wat zij beproefde

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1889 | | pagina 301