180 Zoo fluisterde de vrouw snikkend. Tranenop wellend wee beletten haar meer te zeggen. Ver twijfelend zochten de bevende handen den zoom van het kleed, om dit aan de lippen te brengen. Een oogenblikkelijkeonwillige trek verdween en medelijdenliefde straalde zacht uit Gioya's groote donkere oogen. Haar lippen schenen eene bede om vergiffenis te willen stamelenals zij zich voorover hoog om de oude vrouw op te richten. «Mevrouw ,]de hertog Von Lichtensteinerwacht u!" klonk de stem van een harer kameniers. Gioya richtte zich op, sloeg den wijden langen mantel om haar tot volle rijpheid gekomen gestalte. Een oogenblik van twijfel, een oogenblik van strijd tusschen liefde en dankbaarheid aan de eeneroemglanseerzins- verwarrende toejuichingen aan de andere zijde en Gioya ging. Buiten voor het balkon van den schouwburg stonden duizende en duizende geestdriftvolle bewonderaars der diva. Zij brachten hun hulde aan de vrouwdie geleid door den hertog Von Lichtensteiner, omstuwd door alles wat aristocratie was, door alles wat in de eerste standen der maatschappij thuis behoorde met een gelukkigen glimlach op het balkon verscheen. Eensklaps echter schenen de dampen van het vuur werk zich samen te pakken, 't Rood, geel, groen, blauw van het Bengaalsch vuur danste haar voor de oogen in millioenen en millioenen kleine, telkens uit elkaar spattende, sterretjes en te midden daarvan zag zij eene oude grijze vrouw geknield liggen, het hoofd op den grond, heete, heete tranen stortende. Een

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1889 | | pagina 330