187 Jawel, zus; maar waar wonen ze?" »Op de....;" de naam der straat doet er weinig toe; genoeg zij 't, dat het één der straten van onze hoofdstad Amsterdam is. Brrr, dacht John bij het bedenken van den grooten afstand in de felle koude in een stad als Amsterdam maar wie kan weerstand bieden aan de vleiende, ver langende oogjes van eene lieve zusteren zoo beloofde dan ook John aan haar wensch te voldoen en bezegelde zijne belofte met een hartelijken kus op haar beide wangen. Gezellige uurtjes sleet John dien laatsten avond in den kring zijner familie, rondom den haard gezeten, totdat de pendule half tien sloeg en hem aan de gedane belofte herinnerde. Met een ontevreden gezicht trok John veiligheids halve zijn kapotjas aan en stapte in de koude sneeuw. Een guresnerpende windvlaag woei hem in 't gezicht en deed in hem bijna het besluit rijpen maar weer terug te keerenmaar de gedachte «belofte maakt schuld" kwam in volle kracht bij hem bovendrijven en zoo stapte hij moedig voort. «Johnga met de tram", had mama hem nog toegeroepen. Eerst wilde hij niet, maar de nijpende koude, die alles deed be vriezen bracht hem toch spoedig van zijn plan af. «Dan maar in de tram"; na 5 minuten echter had hij reeds berouw van dit besluit, want de totaal bevroren glazen en de tocht van dit vervoermiddel, bij de daaraan gepaarde bewegingloosheid van den reiziger, doet laatstgenoemd personage in één woord letterlijk bevriezen. Er kwam geen einde aan den rit; het r~

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1889 | | pagina 337