189 sluiks den deerniswaardigen toestand zijner kleeding verweet. Met echt oud-Hollandsche voorkomendheid bood mevrouw aan John eene zitplaats, tot zijn groot ge noegen dichtbij den haard, en tot zijn nog grooter genoegen naast ééne der eigenaressen van bovengenoemde kijkertjes. Toen mevrouw den verkleumden cadet zag binnenkomen, voelde zij toch haar goed hart boven komen (zij hield anders niet van militairen) en bood hem nog een kopje thee aanoneenpardon het was een glas punchwaarvan de jonge dames zooals bleekniet afkeerig warendat hij natuur lijk met gretigheid aannam. Behoef ik u nog verder het portret te schilderen van mevrouw? Mij dunkt, gij hebt in haar reeds de gezellige huismoeder herkend. Naast haar zat mijnheer de professorverscholen achter een massa tijdschriftenoude gidsennieuwe gidsen enz. Aan zijne zijde zat de oudste dochter, een meisje van een jaar of twintig, zeer regelmatig en schoon van gelaatstrekkenals 't ware een moedertje voor hare zuster, die vier jaar jonger was, zonder daarbij aanmatigend te zijn. Toch was John blijde, dat beide zusters gescheiden waren door een derde persoontje, zijne zuster, een bijdehand ding, dat overal haar neusje in moest steken en in zich zelf zeker reeds overdacht, wat voor gevolgen er moesten voortkomen uit het geval, dat John Louise tot buurvrouw had gekregen. Louise was een allerliefst, beelderig mooi meisje met .donkere lokken en donkere oogendie zooveel gevoel uitsprakendat het niet kon missen of haar hart sloot in zich zooveel lieftalligsreins en

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1889 | | pagina 339