191 «Nu, ik zou er dolgraag naar toe willen gaanal was 't, niet alleen uit sympathie, dan toch om die nare koude hier te ontvluchten." «Hoor me die Louise eens tegen dat weer te keer gaan," zei haar zuster, u had haar van middag eens moeten zienwie was er zoo bangdat 't morgen zou gaan dooien Wie wou absoluut een nieuwen ijsstok met, roode punt hebben?" «Ha, wie loopt er in?" riep mijn zusje schalks. «Ah ja, en je Pa en Ma en je zuster hier maar ach terlaten, alsof die je niet zouden missen en betreuren," zeide mijnheer, plotseling dapper geworden door den algemeenen aanval na het korte maar bondige ant woord van het meisje. Maar er daagde hulp voor de van drie kanten in het nauw gebrachte Louise. «Och, wat praten jullie toch van wilde dieren, hals starrig zijn en betreuren en van ïndië," zeide mevrouw, die zich tot dusver nog niet in het gesprek had ge mengd. «Is dat niet het land, waar ze zulke beeldige concerten op den gamelang geven? Maar a propos, mijnheer, kunt u misschien ook pianospelen?" «Neen, mevrouw antwoordde John, tot wien de vraag gericht was; «maar mag ik u misschien mijne zuster aanbevelen? Die speelt uitmuntend," zeide hij met eep triomphantelijken blik op zijne zuster, als weerwraak voor 't gebeurde. «Ja. speel eens wat," luidde 't algemeene koor. «Nu, dat is goed," zeide zijne zuster, terwijl zij deed, alsof zij John niet begreep en meteen ging zij voor 't klavier zitten en speelde de schoonste melodieënnu eens vroo- lijk, dan plotseling overgaande tot ernstiger wijzen. Zij speelde in één woord verrukkelijk. <r

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1889 | | pagina 341