196 witte sneeuw voort om naar de ijsbaan te gaan. Reeds was hij het Vondelspark binnengetreden en overdacht hij bij zich zelf, wat die dag hem geven zou, toen hij eensklaps eene? dame voorbij zag zweven met een ijsstok gelijk aan den bewusten van Louise. Verbeeldt u eens zijne verrassing; in een oogwenk waren de schaatsen aan en vliegensvlug werd de beminnelijke draagster van den ijsstok weder opgezocht. Ah, daar vliegt zij, als een vlindertje door de menigte heen helaas, zij is verdwenen goddank, daar is zij weer, zij rust uit, maar kan hem niet zien; zij wendt juist haar aardig kopje van hem af. Nu met alle vaart en den sierlijksten zwaai haar genaderd en de kans waargenomen om haar te vragen haar geleider te mogen zijnreeds waren de woorden »Heb ik het genoegen juffrouw Holman te ontmoeten" uitgesproken, toen John tot zijne ontsteltenis bemerkte, dat hij niet de vriendelijke zachte kijkertjes van den vorigen avond voor zich hadmaar de onthutste blikken van eene andere jongedame. Nog niet bekomen van den schrik, kon hij nauwelijks »o pardon, juffrouw" stamelentoen nog grooter gevaar hem dreigde. Door den geweldigen draai was eene zijner in alle haast aangebonden schaatsen losgeschotenhij zou zijn even wicht verloren hebbengevallen zijn en de geurige cadet uit Breda zou de hilariteit der omstanders opgewekt hebben. »Kaik me dat officierke es an", riep een der baan vegers. Gelukkig bleef hij staan en deed zijn best om zich zoo spoedig mogelijk te herstellen na 't malle figuur, dat hij gemaakt hadwaartoe 't bukkenom

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1889 | | pagina 346