t v j 197 de losgeraakte schaats vaster aan te bindenuitstekende diensten bewees. Daarna keek hij eens rond, en jawel, 'teerste, wat John zag, was de aankomst van haar, van Louise. Nu herkende hij dadelijk die liefelijke verschijning en voelde weder den diepen indrukdien de ernst uit hare oogen op hem maakte. Blozend en lieftalliger dan ooit kwam zij daar aangereden, onbewust van hare bevalligheid en den indrukdien zij maakte. Niet zoodra ontmoetten John's en Louise's blikken elkander, of een blijde glans verhelderde haar gelaat; maar haastig, alsof zij 'tverbergen wilde vreugde te hebben betoondsloeg zij hare oogen terneer en antwoordde een weinig kort op John's vraag, «zeer gaarne". Zoo reden zij dan hand in hand door de volksmassa heen; John reed uitmuntend, maar Louise deed voor hem niet onder; heerlijk gleden de schaatsen over 't ijsvlak heen en de regelmatige gang hunner krachtige slagen bracht hen in weinig tijds heinde en ver. Het frissche winterweer deed hunne wangen gloeien en hunne oogen schitterden van verrukking. 0, wat was het John wel te moede, wanneer hij Louise's hand in de zijne voelde rusten; wanneer zij nu en dan geheel op zijne kracht vertrouwde en op hem steunde. Ja, haar steun zijndat woord paste hem. Die verplichting zou hij wel gaarne op zich willen nemenmaar zou Louise met dien steun gelukkig zijn? Allergenoeglijkst vloog de tijd om; het gesprek was langzamerhand levendiger geworden en weder bracht Louise door hare eenvoudige haast kinderlijke opmerkingen, John's hart in een ge-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1889 | | pagina 347