t ■j 200 spiegel. Lustig klopten beider hartochmochten beider harten altijd voor elkander kloppenToen het tijd werd naar huis te gaan, bond John de schaatsen af; het ging verschrikkelijk langzaam in zijn werk. Of de weelderige lokken van het voorovergebogen kopje van de lieve eigenares, die op een bankje zat, ondeugend zijn wangen streelden en het werk bemoeilijktenof de kleine nette voetjes zijne diepe bewondering ver wekten weet schrijver dezes niet. Wel weet hijdat zij gearmd huiswaarts keerden, dat John haar meer dan noodig steundewant de straten waren zoo ijselijk glad. Maar toch was het gesprek niet zeer levendig. John had weer een vraag op 'thart, die er maar niet uit wou. Daar in de verte zag hij het huis van Louise's ouders reeds; nu er toch spoedig mee voor den dag. «Louise, voordat ik weg ga, heb ik je nog een klein verzoek te doen. Beloof mij vooraf, het toe te staanwant dat is zoo natuurlijk als ik jou voor het beste en mooiste meisje houd." «Nu, wat dan," zeide zij met een ongeloovigen schalkschen blik. «Welnu, gister-avond bij het thuiskomen, zag ik hoe mijn zuster een aardig souveniertje van je mee bracht; n. 1. een keurig, sprekend gelijkend portret. Als je er één kunt missenwat ik zeker geloof, ver zoek ik beleefd en onderdanigof 't koninginnetje van mijn hart zich wil verwaardigen aan haren aller- gehoorzaamsten dienaar ter herinnering van dezen ge lukkigsten dag zijns levens ook haar beeltenis mee te geven, 't Is zoo'n groot genoegen op die Academie,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1889 | | pagina 350