-J 206 Maar een zwaarmoedige trek ligt over zijn gelaat uitgespreid. En hoe kan dit anders? Wie onder udie een tijd lang in de diepste afzondering heeft voortgeleefdheeft niet die droefgeestigheid gekend die zich langzamerhand aan u mededeelt en zich ten slotte geheel van uw gemoed meester maakt. Ziedaar de kwaal der Indische Buitenposten. Ook John voelde er zich door aangetast; met mannenmoed bestreed hij deze melancholieke stemming, maar het was een ijdele strijd. Thans, nu hij onbewust van het hem om ringende zich in Morpheus armen heeft neergevleid, kunnen wij hem ongemerkt beschouwen. Een enkelen keer verheldert zijn gelaat; het is als zijne lippen een naam uitsprekendie hem een beeld uit een lang verleden en uit betere oorden voor den geest brengt. «Louise," klinkt die naam. Heeft die liefde dan toch stand gehouden gedurende zooveel jaren Ja, Louise's beeld zweeft John nog altijd voor de oogen als een rein engelenbeeld uit heerlijker oorden. In zijn cadettentijd had hij zich met allen hartstocht aan zijn levensdoel gewijd; maar toen hij den officiers rang had bereiktwas hem een ontzettende teleurstelling bereid, die hem diep griefde en zijn gemoed sterk schokte. Al zijn hoopal zijne wenschen waren gegrond geweest op 't vertrouwendat hij eenmaal aan de zijde van Louise zijn levenspad zou betreden. De officiers rang was behaaldeen heerlijke toekomst lag voor hem open, maar de zonneschijn op zijn weg, zijne Louise was hem ontnomen. De vrees, die somwijlen bij hem opgekomen was

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1889 | | pagina 356