f 207 of Louise's ouders zouden toestemmen in een huwelijk van hunne dochter met een Indisch officier, maar die hij altijd ver van zich gebannen had, werd nu ten volle bewaarheid. Louise zou hem niet gewordenal zijn hoop, al zijne wenschen waren ijdel geweest. Alles stuitte af op den onverwinlijken afkeer harer ouders van een gaan van Louise naar Indië; van een huwelijk met een officier, al was 't dan nog de braafste en edelste manwegens vooroordeelen omtrent armoede. En al spraken deze gevoelens nog niet zoo sterk in de harten harer ouders, dan toch deden zij blijken, dat zij geenszins zoo'n sterk geloof hechten aan de waarde der liefde tusschen Louise en John. Zij be schouwden ze meer als die van kinderenals eene oogenblikkelijke opwelling, dan wel als eene welge meende zaak. Daarom oordeelden zij, dat een gaan naar Indië van John haar wel zou verzwakkenzij zagen den ernst niet in van beider hartewensch; zij zagen niet in hoe zij hier 't levensgeluk gingen ver woesten van twee personen, wier boezem warm voor elkander klopten. Hevig geschokt, maar niet ontmoedigd, had John de reis over den Oceaan naar het land der zonne aan vaard; een nieuwe lichtstraal was in zijn borst ge drongen een nieuwe hoop had zich voor hem opgedaan die hem nu geheel vervulde. Maar daaraan was eene zware taak verbonden en de vervulling van deze taak stelde hij zich tot plicht, tot verder levensdoel. Hoort, welke gedachten hem bezielden: Wanneer John aanvroeg om eenige jaren op een

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1889 | | pagina 357