J 208 buitenpost geplaatst te mogen wordenzou de spaar zaamheid waartoe hij dan als 't ware was gedrongen hem in de gelegenheid stellen een gedeelte van zijn traktement te bezuinigen. Hij zou na eenige jaren over een aardige som gelds kunnen beschikkendie hem in staat zou stellenalthans eenigen tijd onbezorgd te kunnen leven. Ten tweede zou hij zijne studiën kunnen voltooien om eenmaal examen af te leggen voor de Krijgsschool. Daarvoor geslaagd zou hij weder naar Nederland kunnen terugkeeren en betoonde Louise hem dan nog dezelfde gevoelens van voorheendan zouden hare ouders niet doof kunnen blijven voor hun beider beden. Zij zouden moeten toegeven aan den aandrang hunner wenschen en moeten gelooven in de oprechtheid hunner liefde. Ten minste zijne liefde zou met dezelfde kracht blijven voortdurenhij zou toonen dat hij 't ernstig meende. Maar vervolgen wij ons verhaal. Intusschen is er meer leven en beweging in het versterkte huis ontstaan. De zon heeft hare kracht verloren en neigt ter kimme. Zij spreidt over de toppen der door een zachten wind bewogen boomen een gouden glans en kleurt het heele landschap met rose tinten. Het vogelenheir in het geboomte heft zijnen avondzang aande wilde dieren van het woud verrijzen van hun leger. In den post heerscht drukte en beweging; men brengt alles in gereedheid voor den naderenden nacht. Eensklaps spitst één der manschappen de ooren hij beduidt zijnen kameraden te zwijgen en luistert mét alle aandacht naar een nog ver verwijderd gedruisch. Nu heeft hij het erkend; het is het gedruisch, ver-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1889 | | pagina 358