209 oorzaakt door de schroef van een stoomboot, die het water doorklieft, en zijn gelaat teekent de grootste vreugde; met den blijden uitroep »de post, de brieven post snelt hijgevolgd door zijne kameradennaar den commandant en deelt hem de blijde tijding mede. Die arme stakkers, zij hadden in geen zes maanden eenig bericht ontvangen. Het gelaat van John ver heldert ook en slechts de wacht ter bewaking van de versterking achterlatende, spoedt hij zich aan 't hoofd zijner van verlangen brandende manschappen naar den oever der rivier, waar eenigen tijd later werkelijk een stoombarkas aanlandde. Vol vreugde werden de brievennieuwsbladen en pakketten aangenomenen als kinderen dansten de manschappen in het rondals zij de hand herkenden der afzenders. Tranen verhinderden hun de geliefde letteren te lezenmenigeen hield den ongeopenden brief slechts in zijne van ontroering bevende handen en staarde met van verrukking stralende oogen op het adreszij hadden die hand herkendzij was van zijn vader, zijne moeder, zijne geliefde. Dat was hun genoeg, den inhoud zouden zij later wel lezen. Dien avond heerschten vroolijkheid en vreugde in den afgelegen buitenpost. De barkas, die de mail had aangebracht, zou den volgenden morgen eerst terug- keerende bemanning mengde zich dus gedurende den avond onder de soldaten en deelde in de algemeene feestvreugde. Één was er echter, die niet kon deelen in die vroolijkheid en uitgelatenheid. Het was John, de commandant. Hij verliet spoedig zijne manschappen 44

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1889 | | pagina 359