211 Hij nam de bovenste; haar dagteekening toonde een datum aan van acht maanden her. Het was er een uit het vaderland. Reeds had hij verscheidene kolommen doorgegaan, toen zijn blik op eene advertentie viel. »Mijn God, wat is dat?" kreet hij plotseling ten hoogste ontsteld uiten bedekte zijn gelaat met beide handen, terwijl heete tranen langs zijne gebruinde wangen stroomden. Eenigen tijd snikte de diep ontroerde man en kon zijn gemoed niet bedwingen. «Verloren, verloren, voor altijd; Louise, waarom heb je me dat leed berokkend?" Maar weldra herkreeg zijn krachtige natuur de overhand; zijn plicht als man kwam tegen die week heid in opstand en nogmaals beschouwde hij het portret van Louise aandachtig, maar nu met een droefgeestigenlijdenden blik. »0, dierbare Louise, innig geliefde Louise! gij een ander toebehooren Bemind en geliefkoosd door een ander? Mijn God, is dat de prijs van mijn stieven? Heet dat trouw zijn aan het eens gegeven woord en toewijding aan mijn persoon?" Eensklaps verbrak hij zijn heftigen gedachtengang rees van zijn stoel op en begon met groote stappen op en neer te loopen. Langzamerhand bedaarde zijn onlustige loop en hierdoor werden ook zijne gedachten kalmer. Eindelijk hield hij stil voor het geopende venster en me.t zijne rechterhand zijn hoofd steunende, staarde hij naar de toppen der boomendoor het maanlicht in zilverachtigen gloed gehuld. loen doemden voor hem op, de jaren zijner jeugd, Van levensvroolijkheidvan schuldelooze vreugd; <r

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1889 | | pagina 361