f1 215 de stormen ook mogen woeden. Doch het kan niet uitblijven of op hem blijven de sporen achter van den zwaren strijd, maar hij is er door gelouterd. Zoo ook John. Diep en zwaar had het hem ge troffen dat Louise hem niet meer lief hadhemdie zich zoo geheel aan haar had gewijd. Deze laatste beproeving nam als 't ware de laatste sprank weg van de poezie der jeugd, en hem bleef niets over dan t koude proza dezer wereld. Maar zij maakte ook van hem een bedaard en bezadigd menschzij leerde hem nadenken en met overleg handelen. Had in den eersten tijd hem alle lust ontbroken om zich verder te oefenen voor het examen der Krijgsschool, toen hij van zijn post werd afgelost en weder onder de menschen kwam, ontwaakte in hem de oude levens lust en zag hij in beter te doen door zijn voornemen door te zetten. John had zich geheel aan zijne betrekking gewijd. Met de meest mogelijke nauwgezetheid vervulde hij zijne plichten als officier. Toch had hij Louise niet vergeten. Dikwijls kon hij een ganschen tijd lang met inmgen weemoed op het portretje starendat hij nog steeds bewaarde als herinnering uit een gelukkige jeugd. Maar hij zette zich tegen de melancholieke buien in en overwon ze. Echter dit had hij zich na het wederopvatten zijner studiën voorgenomen, dat was hij eenmaal in Nederland teruggekeerd, hij daar elke ontmoeting met Louise zou vermijden. Of hij dit plan kon of zou volhouden, zou de tijd hem leeren. Met warmen ijver legde hij zich op zijn plan toe, met dit gevolgdat hij slaagde. En zoo zien wij hem

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1889 | | pagina 365