220 schotenzoodat wij van mijn eenvoudig luitenants traktement moesten bestaan. Teleurgesteld en verbitterd door de weinige liefde harerzijds, had zich in mijn brein een plan opgevat, dat langzamerhand tot rijpheid kwam. Misschien zou namelijk hare hartelijkheid toenemen zoo wij een tijd lang door een verren afstand gescheiden waren en zij inzag, dat ik haar werkelijk liefhad. Verder zou een gaan naar Indië onze geschokte financiën weder kunnen herstellenzoodat ik ten slotte tot dit besluit mijn toevlucht nam. Zij liet mij gaan even koud en onverschillig als altijd. En nu, vriend, zal ik spoedig mijn verhaal eindigen, want ik voel me door en door afgemat. Zoo ziet ge mij dan 'hier, strijdende voor mijn plicht. Maar het heeft niet mogen zijndat ik haar weerom zou zien om de eerste oprechte liefdekus te ontvangen. Wil dus je kameraad, die spoedig niet meer tot de levenden zal behooren, den volgenden dienst bewijzen. Indien je over korten tijd naar Europa terugkeert, wees dan zoo goed mijn vrouw en kind te bezoeken. Zeg haar, dat ik haar tot in den dood hartstochtelijk heb bemind en haar al 't leed vergeef, dat zij mij heeft aangedaan en haar vergiffenis smeek voor al de pijnigingen, die ik haar heb bezorgd door mijne on besuisde liefde, want wij pasten niet bij elkaar; wij hoorden niet bij elkaaren toch heb ik haar zoo hartstochtelijk innig liefgehad. Wil je dat doen, edele John? »Mijn vriend, wees verzekerd van mijn woord," zeide Johnten hevigste ontroerd door dit verhaal.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1889 | | pagina 370