222 in staat den verschrikkelijken strijd en de worsteling, die hem geheel met zich medesleeptennaar waarheid te malen. Wij zullen hem ook alleen laten. Twee dagen later verliet een lijkstoet den post; er werd een officier begravenV. L behoorde niet meer tot de levenden; zijn naam zou voortaan staan te midden dier lange reeks van heldendie hun leven hadden opgeofferd in dien onzaligen strijd. Aan de geopende groeve werd een kort en hartig woord gesproken over den gesneuvelde en spoedig daarna volgden de gebeurtenissen weder haren gewonen loop. V. L leefde voortaan slechts voort in de herinnering zijner kameraden. Kalm daalde de nachtelijke duisternis op de aarde en bedekte alles met zijn donkeren sluier. De planten wereld der tropen bezwangerde de nachtelijke atmosfeer met haren welriekenden geur; het eentonig en veel stemmig koor der insectenwereld verhief zich alles stemde den mensch tot vrede. Een zalige vrede daalde ook weder in de vermoeide ziel van John. De vreeselijke strijd van de laatste dagen was volbracht; de laatste vreeselijke worsteling, die hem had aangegrepentoen Van L aan den schoot der aarde was toevertrouwd, was gewonnen. Weer was hem die avond, diep in de wildernissen van Borneo, met al zijn smartelijks voor den geest ge komen hij had zich weder geheel onder den invloed gevoeld der wild opbruischende hartstochtenmaar de strijd was gestreden hij had verwonnen hij had Van L. vergevendie onbewust de oorzaak was geweest van zijn leed. Hij zou de zware taak volbrengen, den

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1889 | | pagina 372