ST m genoegen konden zij over de heerlijke dagen hunnci jeugd sprekental van herinneringen kwamen dan weer bij hen op. Maar John had ook een bepaald doel in 'toog met zijn aanwezig zijn in Amsterdam. De belofte, eens aan Van Lbij zijn sterfbed gedaan, was nog niet vervuld en dit drukte zwaar op het gemoed van John. John had zijne zuster bekend gemaakt met de ver plichting, die op hem rustte; echter de gespannen verhouding tusschen Louise en hem verzwegen. Hij had van haar de nauwkeurigste inlichtingen ontvangen omtrent de weduwe Van Lzij woonde nog steeds in Amsterdam en hoewel heel eenvoudighad zij toch nog kunnen voortleven met haar zoontje. Zij bezocht dikwijls John's zuster en wekte zeer hare deelneming op, door de grootheid van ziel, die zij in haar ongeluk betoonde. Hoewel in Van L 's levenzij en haar echtgenoot weinig met elkaar sympathised dennu hij haar ontrukt was, betoonde zij echten rouw over haar overleden Van L en wist hem ook te doen hoog achten. Door zijne zuster zou John weder in kennis gebiacht worden met de weduwe Van L het plan was gevormd, zijne zuster zou een soireetje organiseeren en daarop de weduwe en haar zoontje inviteeien. De avond van de soiree brak aan en met klopjicnd hart verbeidden broeder en zuster de verwachte gasten (John's zwager was niet in 't geheim). «Zou zij nog dezelfde schoone van voorheen zijn, of zouden leed en smart haar veranderd hebben ziedaar de vraagdie John voortdurend bezighield. v

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1889 | | pagina 374